Wycieczki – czas relaksu, edukacji oraz integracji!

16 września uczniowie klasy 6a oraz 7c wybrali się na wycieczkę do kopalni Guido w Zabrzu. Mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach edukacyjnych „Bajtel Szychta”, czyli wcielić się w rolę górnika.

Ubrani w prawdziwy strój robotniczy wykonywali różnorodne zadania, tj. urabianie węgla kilofem, cięcie drewna czy udział w akcji ratowniczej. Poznali podziemne maszyny górnicze, obejrzeli filmy edukacyjne, a następnie odbyli przejażdżkę pociągiem, prawdziwym górniczym Karlikiem.

Na powierzchni czekały na uczniów atrakcje w Parku 12 C, między innymi kamienny labirynt, Camera Obscura, świat wody czy śruba Archimedesa. Swoich sił próbowali również w parku linowym, gdzie wielu z nich przełamało swoje lęki i obawy.

21 września uczniowie odwiedzili zamek w Mosznej, gdzie realizowane były zajęcia, dotyczące bioróżnorodności. Dzieci dowiedziały się ciekawostek na temat roślin i zwierząt i miały możliwość uczestniczenia w grach integracyjnych.

To ważny czas dla uczniów, szczególnie w czasie pandemii, kiedy tak bardzo potrzeba kontaktu z innymi oraz budowania dobrych relacji z rówieśnikami.