01

"Trzymaj formę!" to program profilaktyczny którego celem jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki. Program realizowany jest metodą projektu, co pomaga młodzieży pracować w oparciu o własne zainteresowania. Jednocześnie służy rozwijaniu samodzielności, umiejętności podejmowania decyzji, wyszukiwania informacji oraz oceny źródeł informacji i efektów pracy własnej oraz zespołowej.
W Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Zdzieszowicach program realizowany jest od października.  Przy realizacji programu szkoła korzysta z doświadczenia  osób i instytucji, które swoją działalnością propagują zdrowy i aktywny styl życia.

03

11 stycznia 2018 r. uczennice klas 7 wzięły udział w prelekcji dotyczącej zaburzeń odżywiania, którą przeprowadził Tomasz Saska, dietetyk kliniczny i trener personalny. Dzięki uprzejmości menadżera 02INFINITI Fitness Clubu Ramony Kurelowskiej i instruktorki Julity Blak dziewczyny wzięły udział w zajęciach JUMPING FROG. Zajęcia te to innowacyjny program treningowy na trampolinach, który powoduje ujędrnienie, odżywienie i wzmocnienie ciała. JUMPING FROG aktywuje pracę 400 mięśni, powoduje zwiększenie wydolności płuc, przyśpieszenie metabolizmu oraz redukuje cellulit. Daje dużo pozytywnej energii i uśmiechu.