img 2930

A o to mój sekret. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu…

Antoine de Saint Exupéry

Mały Książę i świat wartości

Na lekcjach języka polskiego w klasie 8b uczniowie omawiali jedną z najpiękniejszych opowiastek filozoficznych – „Małego Księcia” A. de Saint-Exupéry’ego. Jednym z zadań było zaprojektowanie koszulki ze złotymi myślami pochodzącymi z utworu.

Dla wielu czytelników cytaty pochodzące z utworu należącego do światowej klasyki stały się mottem życiowym. Uczniowie klas VIIA, VIIB oraz VIIC przygotowali plakaty, na których znalazły się najważniejsze dla nich fragmenty lektury.

whatsapp image 2020 01 24 at 15.23.11 2

Uczennica Marta Bonk zajęła I miejsce w Konkursie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez MGOK w Kietrzu. Szkołę reprezentowały trzy wokalistki i wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy pięknych sukcesów wokalnych.